Román Pavlíny O`Toole dostal název Čas Robinsonů, protože člověk zažívající domácí násilí – lhostejno, zda žena či muž – se ve svém problému cítí být strašně sám. Je opuštěn, i kdyby svoji opuštěnost prožíval  v sebevětší rodině – v duši je sám. Je Robinsonem.

V přeneseném slova smyslu nazýváme Robinsony naše donátory a podporovatele. A Pátek Času Robinsonů? Tím je ten – firma nebo jednotlivec – kdo nám pomáhá drobnějším způsobem. Drobnějším, nikoliv však méně vítaným…

Martina Michelová
Martina Michelovávýtvarnice, překladatelka, Kansas City (USA)
Martina Michelova is a visual artist and works in orthodontic technology. Her current projects also include translation services and concept development. She was born in former Czechoslovakia and has spent much of her life living in both the Czech Republic and the United States. She currently resides in Kansas City with her husband and two dogs.
Austin Snell
Austin Snellrežisér, Lawrence (USA)
Austin Snell is an independent filmmaker based in northeast Kansas. He has produced two feature films („Erasure“ and „Dust, Blood & Fire“) as well as a multitude of projects for commercial and charity organizations alike. He currently resides in Lawrence, Kansas with his wife and dog.
Marie Štípková
Marie Štípková herečka, Praha (foto: Patrik Borecký)
Narozena 9.9. 1986. Vystudovala činoherní herectví na DAMU. Po absolutoriu působila dva roky na volné noze a spolupracovala mimo jiné s Divadlem Minor, Meetfactory, Švandovým divadlem a Novou scénou Národního divadla. V současné době je již třetím rokem v angažmá v Městském divadle Kladno. Zároveň je členkou divadelních uskupení Geisslers Hofcomoedianten a BodyVoiceBand. Natočila několik filmů (Chyťte doktora, Anglické jahody, Cesta do lesa, 8hlav šílenství).
Ivan Lupták
Ivan Luptákherec, Praha
Narozen 1986 v Kladně. Na konci čtvrtého ročníku DAMU v roce 2010 přijal nabídku stát se členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Po několika menších rolích dostal velkou hereckou příležitost v titulní roli variací na antické téma Orestek (Eurípidés a kol., 2011), dále v roli Architekta Ulče v Havlově Asanaci (2012) či Andrea Sartiho v Brechtově Životu Galileiho (2012).
Stanislav Servus
Stanislav Servusadvokát, Praha
Partner advokátní kanceláře Dvořák, Häger & Partners