Americká inspirace

//Americká inspirace
23 01, 2017

Orel, který přišel o křídlo se znovu mohl prolétnout

Publikováno 23. 1. 2017|Americká inspirace|

Tohoto orla našli se zlomeným křídlem. Lidé se ho snažili vyléčit, ale nakonec mu křídlo muselo být amputováno. Všichni si mysleli, že už nikdy nebude létat. Ale jeden člověk se rozhodl, že by to šlo a tak začali létat spolu. Létali tak dalších 12 let. A to všechno pro to, že ho viděl jinak. Neviděl strach, viděl radost.

23 01, 2017

Jak domácí násilí v jedné rodině působí na každé dítě ve třídě

Publikováno 23. 1. 2017|Americká inspirace, Teaserbox|

Brett Welch říká, že si všimla, že děti, které se ve škole příliš předvádějí, mají doma často velmi tvrdé prostředí. A vysvětluje: “A místo toho, aby si řekly o pomoc, začínají být nebezpečné. Patnáctkrát se dovolí, že by chtěly jít na toaletu. A když nemohou, zvyšují hlas. V ojedinělých případech mohou začít házet i židle.” U dětí, které jsou svědky domácího násilí, je mnohem větší pravděpodobnost, že budou mít ve škole problémy, včetně problémů s chováním a to i takových, že jsou agresivní na spolužáky a šikanují je. Brett Welch rozumí tomu, proč to tak je: “Škola je místo, kde se takové dítě cítí být silné, zatímco doma je zcela bezmocné.” Když je Brett Welch ve škole, stojí u dveří, když žáci odcházejí. Říkám jim, že je prostě mám ráda”, říká Brett Welch. “Protože je to přesně to, co potřebují slyšet, aby byli schopni zvládnout to, co je čeká doma.” A jak Brett Welch, tak Scott Carrell se shodují na tom, že když se dítěti zlepší domácí prostředí, je zlepšení hned vidět i ve škole – nejen u něj, ale i u jeho spolužáků.

23 01, 2017

Proč narcistní lidé tak rádi kazí druhým narozeniny a další svátky

Publikováno 23. 1. 2017|Americká inspirace, Teaserbox|

Lidé narcistní, s hraniční či hysterickou poruchou osobnosti, jsou rádi, když se druzí cítí špatně až mizerně – a nejlépe v době narozenin a jiných svátečních událostí. Zlí lidé nemilují nic tolik, jako když citově založeným a jinak spokojeným lidem pokazí jejich radost. Narcistní lidé vám rádi pokazí jakýkoliv svátek či narozeniny, protože pro ně je cokoliv slavnostního spouštěčem stresu, i kdyby to bylo společné posezení u kafe v obyčejném hrníčku. Svátky obecně jsou pro narcistního člověka ideální příležitostí, jaksi z někoho udělat obětního beránka nebo cílenou oběť. Spouštěčem je v těchto obdobích pro zneužívající osobu jakákoliv příčina či situace a pro mnohé ze zneužívaných či šikanovaných osob se tak “sváteční stres”, čili stres z toho, co se zase o svátcích stane rozvine v posttraumatickou stresovou poruchu.

Schovej mě