Teaserbox

/Teaserbox
23 01, 2017

Jak domácí násilí v jedné rodině působí na každé dítě ve třídě

Publikováno 23. 1. 2017|Americká inspirace, Teaserbox|

Brett Welch říká, že si všimla, že děti, které se ve škole příliš předvádějí, mají doma často velmi tvrdé prostředí. A vysvětluje: “A místo toho, aby si řekly o pomoc, začínají být nebezpečné. Patnáctkrát se dovolí, že by chtěly jít na toaletu. A když nemohou, zvyšují hlas. V ojedinělých případech mohou začít házet i židle.” U dětí, které jsou svědky domácího násilí, je mnohem větší pravděpodobnost, že budou mít ve škole problémy, včetně problémů s chováním a to i takových, že jsou agresivní na spolužáky a šikanují je. Brett Welch rozumí tomu, proč to tak je: “Škola je místo, kde se takové dítě cítí být silné, zatímco doma je zcela bezmocné.” Když je Brett Welch ve škole, stojí u dveří, když žáci odcházejí. Říkám jim, že je prostě mám ráda”, říká Brett Welch. “Protože je to přesně to, co potřebují slyšet, aby byli schopni zvládnout to, co je čeká doma.” A jak Brett Welch, tak Scott Carrell se shodují na tom, že když se dítěti zlepší domácí prostředí, je zlepšení hned vidět i ve škole – nejen u něj, ale i u jeho spolužáků.

23 01, 2017

Proč narcistní lidé tak rádi kazí druhým narozeniny a další svátky

Publikováno 23. 1. 2017|Americká inspirace, Teaserbox|

Lidé narcistní, s hraniční či hysterickou poruchou osobnosti, jsou rádi, když se druzí cítí špatně až mizerně – a nejlépe v době narozenin a jiných svátečních událostí. Zlí lidé nemilují nic tolik, jako když citově založeným a jinak spokojeným lidem pokazí jejich radost. Narcistní lidé vám rádi pokazí jakýkoliv svátek či narozeniny, protože pro ně je cokoliv slavnostního spouštěčem stresu, i kdyby to bylo společné posezení u kafe v obyčejném hrníčku. Svátky obecně jsou pro narcistního člověka ideální příležitostí, jaksi z někoho udělat obětního beránka nebo cílenou oběť. Spouštěčem je v těchto obdobích pro zneužívající osobu jakákoliv příčina či situace a pro mnohé ze zneužívaných či šikanovaných osob se tak “sváteční stres”, čili stres z toho, co se zase o svátcích stane rozvine v posttraumatickou stresovou poruchu.

23 01, 2017

Když se staneš převozníkem aneb Proč trvat na vyřešené minulosti partnera

Publikováno 23. 1. 2017|Články odjinud, odkazy, Teaserbox|

Převozník je terminus technicus. Osoba, která převáží jiné lidi z břehu Neštěstí, kde se cítí osamělí a bezcenní, na břeh Štěstí, kde vystupují již sebevědomí a plní hodnoty. Převozníkovým údělem je však v loďce zůstat, ba vrátit se zpátky na břeh Neštěstí. Přejít na článek

Schovej mě