Soukromí donátoři 2015

František Dostálek

Prvním donátorem našeho projektu se stal pan František Dostálek, Partner KPMG.

Vážíme si toho o to více, že tak učinil z vlastních zdrojů. Domácí násilí není jednoduchý fenomén. My víme, že jsme našli způsob, jak jeho obětem – ženám i mužům – velmi účinně pomoci.

Pomoci a pomáhat.

A jsme moc rádi, že pan František Dostálek ten názor s námi sdílí.

Opravdu velmi mu za to děkujeme.

Josef Fidler

Na tématu domácího násilí není nic hezkého až do chvíle, kdy se oběti podaří se z jeho sevření vymanit. Nelze však předpokládat, že práce na projektu pomoci obětem je smutná. Pomáháme lidem “získávat zpět vlastní život”. A to je navýsost radostné.

Nečekanou radostí je však pro nás to, že donátory se stávají lidé sami za sebe, ze svých peněz.

Druhým takovým člověkem je pan Josef Fidler, viceprezident Sudop Group.

I jemu za to ze srdce děkujeme.

Tomáš Frkal

Věděli jsme, že problém domácího násilí je velmi naléhavý a že způsob, jakým k němu přistupujeme a jakým se tomuto problému chceme postavit, je v České republice zcela nový a je správný. Nicméně i tak jsme znovu a znovu překvapováni tím, že se donátoři Času Robinsonů velmi často rozhodnou podpořit nás ze svých soukromých peněz. Je to pro nás vždy potvrzení toho, že jdeme správnou cestou, i že ji umíme srozumitelně sdělit. Bez ohledu na to obojí je to však pro nás vždy velký pocit lidského souznění. Jsme za to velmi rádi.

I Tomáši Frkalovi, výkonnému řediteli Process Solutions, za to upřímně děkujeme.

Jiří Lejnar

Iniciativa proti domácímu násilí se nedá dělat bez osobního zaujetí. Je to práce s lidskými osudy, emocemi, důvěrou. Snažíme se, aby čtenáři našeho portálu z něj vyčetli i jeho základní poslání: „Já Ti to věřím – Pojď, podám Ti ruku – Neboj se, Ty to dokážeš“. K Robinsonům se přidávají noví podporovatelé i donátoři – a my se od nich dozvídáme mnohé o důvodech toho. Jedním z nich je prý i to, že z nás jde velká pozitivní energie. Jsme tomu velmi rádi – o to více, když stejná energie jde i z nového donátora…

Jiřímu Lejnarovi, řediteli Hypocenter Modré pyramidy, za obojí velmi děkujeme.

David N.

Tak… a máme prvního donátora, který chce zůstat v pozadí. Což o to, to je svaté právo každého příznivce Robinsonů, nicméně, co my s tím? Jak mu poděkovat?

Tak snad alespoň takhle neurčitě. Nenechme se mýlit tím, že na místě fotografie donátora je dívčí hlava – tato je univerzálním symbolem Času Robinsonů. Ale tajemným donátorem je muž, David N. My, kteří víme, kdo to je, můžeme potvrdit, že David je velmi milý, chytrý, empatický člověk a že jsme opravdu rádi, že jsme ho mohli poznat. I když si to musíme nechat pro sebe.

Davidu N. za jeho podporu Robinsonů nezastřeně děkujeme.

Lenka Hejduková

Od samého počátku Robinsonů zdůrazňujeme, že nám jde o násilí ve vztazích, nikoliv jen o domácí násilí a už vůbec ne jen o násilí mužů na ženách. Že nám jde o to, abychom spolu s našimi donátory a podporovateli říkali: „Násilí nepatří do žádného vztahu.“

A ačkoliv Čas Robinsonů tu je pro všechny lidi i typy vztahů, jeho donátory zatím byli jen muži. Vnímali jsme to, někdy jsme i přemýšleli, co je toho příčinou. Už o tom ale přemýšlet netřeba – Robinsoni mají donátorku. První Robinsonkou se stala Lenka Hejduková. A ačkoliv první kroky někdy bývají těžké, tenhle byl – díky našemu vzájemnému naladění – příjemný.

Lence Hejdukové za něj moc rádi děkujeme.

Podporující osoby 2015

Petr Kuhn
Petr KuhnBADOKH
Petr Janů
Petr JanůBADOKH
Tereza Jášková
Tereza JáškováBADOKH
Jana Holevová
Jana HolevováBADOKH
Karel Říha
Karel ŘíhaAuthor
Jindřich Melichar
Jindřich MelicharBushman
Jan Sedláček
Jan SedláčekDigital Resources
Dagmar Nováková
Dagmar NovákováErnst & Young, s.r.o. (foto: Lucie ROBINSON)
Roman Pavlík
Roman PavlíkFleishmanHillard
Michaela Bartošová
Michaela BartošováFleishmanHillard
Taťána LeMoigne
Taťána LeMoigneGoogle
Tomáš Říha
Tomáš ŘíhaSTEM / MARK
Hana Vaněčková
Hana VaněčkováModrá pyramida

Partneři 2015