• Creator
  Téma
 • #12465 Odpověď

  Slunečnice322
  Počet příspěvků: 0

  Před měsícem jsme měli sraz z našeho gymplu, kde jsem se po letech sešla se svou kamarádkou Radkou. Neviděla jsem ji nejméně dvacet let, protože tohle byl první sraz, na který se dostavila. Musím předem říct, že jsem ji vůbec nemohla poznat – z veselé, štíhlé brunetky se stala zádumčivá, vychrtlá troska se strhanými rysy. Radka vypadala nejméně o deset let starší než ostatní spolužačky… Na srazu toho moc nenamluvila, ale bývaly jsme velké kamarádky a tak jsme se domluvily na následné setkání v kavárně, kde mi vyprávěla tak smutný příběh jejího života, že se z toho stále nemohu vzpamatovat.

  Radka chodila už ve čtvrťáku s Mirkem, a krátce po maturitě se vzali. Byli spolu šťastní, o to víc, že Radka již byla v jiném stavu a hrozně se spolu na miminko těšili. Mirek byl od počátku hodně náročný na Radčin čas a péči, třeba že vyžadoval denně teplé večeře a perfektně naklizený byt, ale když bylo vše v pořádku, choval se k ní celkem hezky… Jenže – pár měsíců před plánovaným porodem se Mirek vyboural na motorce. Nehodu sice přežil, ale zůstaly mu trvalé následky, kulhal a měl často bolesti v zádech a noze. Začal být neustále mrzutý a ještě náročnější a když se narodil Mireček, žárlil i na něj.

  V té době začal chodit do hospody a chodit domů až v noci, protože nechtěl poslouchat ubrečeného Mirečka. Radka se snažila mít doma vždy naklizeno, prádlo hotové, navařeno, napečíno, vše jen aby se Mirkovi doma líbilo a neseděl celé večery v hospodě, ale nebylo to nic platné. Naopak se jeho výčitky stupňovaly a on ji začal i bít. Po první ráně i utekla k rodičům, ale on jí prosil a omlouval se tak dlouho, až se k němu vrátila zpátky, zřejmě i proto, že byla podruhé těhotná. Opravdu byl chvíli klid a až do porodu Michalky se Mirek choval o moc lépe a omezil hospodu.

  Když byly Michalce dva měsíce, onemocněla na průdušky a celé noce probrečela. To byl pro něj důvod, aby opět začal chodit do hospody a pil. Vracel se domů pozdě v noci a když na Radku v bytě narazil, uhodil ji. Teď už neměla kam jít, s dvěma dětmi se zpět k rodičům neodvážila a navíc jí matka měla za zlé, že s Mirkem zůstala a Radka nechtěla poslouchat její neustálé výčitky.

  Pak nastal kolotoč, kdy se Mirek opil, vytáhl ji třeba ve tři hodiny ráno z postele, nadával jí do ku..v a fackoval ji. Druhý den tvrdil, že si nic nepamatuje, ale koupil jí kytku nebo bonboniéru a odprošoval a sliboval. Pak byl chvíli klid, dokonce jí pomáhal i s domácností a dětmi, než začal být zase nevrlý až opět oděšel do hospody, opil se a znovu ji ztloukl. Kromě bití jí zakazoval všechny kamarádky a cokoliv mimo domov. Dokonce i do obchodu směla jen v jeho doprovodu, aby mu prý po cestě nezahýbala!

  Radka nakonec pokusy o odchod vzdala a upadla do apatie. Věděla, že si o ní lidé myslí, že je divná, ale raději se ani se sousedy v domě nebavila. Přestala o sebe pečovat, Mirek nesnášel, aby se malovala nebo hezky oblékala. Prostě usoudila, že takový život je její úděl!

  Po letech bití, kontroly a ponižování jí Mirek jednou v návalu vzteku řekl, že už má za ni náhradu, protože ho už nepřitahuje jako ženská! Našel si milenku a začal jí týrat ještě víc, bil jí i vařečkou, vytrhával vlasy, kopal do ní nebo se jí snažil udusit polštářem.  Radka dokonce za tou milenkou zašla a řekla jí, jaký Mirek ve skutečnosti je, ale ona jí to nevěřila a vysmála se jí.

  Radka, místo toho, aby byla ráda, když ji konečně Mirek opustil, tak se zhroutila. Měla tak zničené nervy, že se nemohla ani starat o děti, vychovali je její rodiče, zatímco ona se léčila na psychiatrii. Stále bere spoustu léků, v noci má hrozné sny a je v invalidním důchodu, i když jí je pouhých čtyřicet let. Stýká se jen občas s Mirečkem, Michalka se jí odcizila úplně a ani jí nebere telefon nebo neodpoví na email. Mireček jí nic nevyčítá, ale i on se k ní chová jako k nemocné, nesvéprávné bytosti a chodí si k ní hlavně pro peníze. Přiznala se mi, že se už dvakrát pokusila o sebevraždu, předávkovala se léky, ale nakonec si zavolala sanitku.

  A já, spokojeně vdaná s milující rodinou, se jen ptám, jak někdo dokáže druhého člověka takhle zničit a spokojeně si žít dál? Mirek se mimochodem znovu oženil a žije dál ve stejném městě jako Radka.  :cry:

 • Autor
  Odpovědí

 • Janina89
  Participant
  Počet příspěvků: 4
  Registrován/a od: 10.6.2015
  Témata: 1
  Odpovědi: 3

  Opravdu velmi smutný příběh.

  Je to prostě boj o život :(


 • Máňa
  Počet příspěvků: 0

  nedůvěra

  Ten moment, kdy „sytý hladovému nevěří“ je na celém problému podle mého názoru to nejdrsnější… Že okolí (nebo i zainteresovaný člověk) často věří více násilníkovi, než oběti. Smutné :-( Jak ale tento jev změnit, odbourat, narušit…? Asi informováním a posílením empatie mezi lidmi…? Vysoký cíl. Ale proč se o to nesnažit alespoň na svém písečku…že?

Odpovědět: Příběh mé kamarádky
Informace o Vás::-) 
:-( 
;-) 
>:-( 
:-P 
:heart: 
</3 
<3 
:bye: 
:hug: 
O:-) 
}:-) 
:-x 
:rain: 
%-} 
:sleepy: 
:sweating: 
:\ 
:-? 
:yawn: