• Creator
  Téma
 • #28286 Odpověď

  Helis
  Počet příspěvků: 0

  Smím se vás někoho zeptat? Pokud bych se rozhodla odejít od svého muže i spolu se svým synem, může mě můj muž nařknout z únosu dítěte? Pořád mi říká, že pokud odejdu, unesu jeho dítě. Také říká, že zná velmi dobré právníky, a že mi syna jen tak nedá. Bojím se, abych o syna nepřišla. Poradíte mi někdo? Děkuju.

 • Autor
  Odpovědí

 • Agáta H.
  Počet příspěvků: 0

  rada ze své zkušenosti

  Helis,
  je dobré se na odchod připravit. Aby si se vyhnula případnému nařknutí z únosu dítěte, měla bys manžela o odchodu informovat, aby věděl, kde budete, popř. zanechat dopis, poslat email, sms (pokud musíš situaci řešit rychle). Kdyby byl vztah mezi vámi natolik nedobrý a ty bys mu to nechtěla předem říct, ať už z jakéhokoliv důvodu (ze strachu apod.) můžeš se obrátit na soud a zažádat o předběžné opatření.Zkus rovněž rozlišovat, zda jsou jeho slova o „únosu“ adekvátní a zda se zákládají na pravdě. Může se stát, že taková slova používá jen jako výhružky, aby si tě skrze syna připoutal. Situace se dá přeci vždycky řešit k oboustranné spokojennosti a setrvávat v něčem, v čem nám není dobře se nevyplácí. Než budeš jednat, vše si řádně promysli a neboj se (případně i s manželem) vyhledat potřebnou pomoc pro zvládnutí situace (tzn. odbornou pomoc i pomoc blízkých)


 • markyta
  Počet příspěvků: 0

  nejsem si jistá

  Mám svého muže ráda, ale někdy mi přijde, že se mnou manipuluje. Často mi klade podmínky. Chce po mě další dítě, potom se prý náš vztah zlepší. Já si to nemyslím. Prý mu dávám důvody k tomu, jak se ke mně chová. Prý, kdybych se chovala „normálně, jinak…“, budeme spolu v pohodě. Jenomže já nevím, co přesně dělám za chyby. Jednou je na mně třeba nepříjemný, protože něco řeknu, a příště naopak, že to neřeknu. Jsem z jeho chování zmatená. Já nevím, zda je to skutečně všechno má chyba, že náš vztah nefunguje. Může za to skutečně špatnost mé povahy? Co člověk může považovat za počátky domácího psychického násilí? Nikdy by mě neuhodil.


 • Alice P.
  Počet příspěvků: 0

  odpověď pro Markytu

  Pokud s tebou manipuluje, může se jednat o druh domácího násilí. Nemusí tě mlátit. Pakliže někdo opakovaně dělá něco v čem druhému není dobře, musí se situace změnit, aby se z toho nezbláznil. Zkus s ním nejprve promluvit, co by sis přála zlepšit, aby ses cítila dobře. Když to nepomůže, vyhledejte odbornoou pomoc. Pakliže ani ta nepomůže, osamostatni se. A dávej si hlavně pozor, aby nebylo postupně podrýváno tvé sebevědomí. Mám podobnou zkušenost. Dlouho jsem si myslela, že ta špatná jsem ve vztahu jenom a jenom já. Tak to není. Vždycky jsou na to dva. A ty jsi lidská bytost, která je jedinečná se svými chybami i přednostmi. Nenech si nic namluvit.

Odpovědět: dotaz k DN
Informace o Vás::-) 
:-( 
;-) 
>:-( 
:-P 
:heart: 
</3 
<3 
:bye: 
:hug: 
O:-) 
}:-) 
:-x 
:rain: 
%-} 
:sleepy: 
:sweating: 
:\ 
:-? 
:yawn: