V dubnu v prostorách plzeňského Západního sboru proběhlo pokračování série veřejných čtení ukázek z románu Čas Robinsonů, kterou s trochou nadsázky nazýváme „kostelní turné“, (vzhledem k tomu, že se odehrává v evangelických kostelích). Neznamená to ovšem, že by se jednalo o náboženské setkání. Zúčastnit se může úplně kdokoli, koho téma prevence domácícho násilí zajímá a rád by se dozvěděl něco nového, případně potřeboval či nabízel pomoc.

Čtení v Plzni bylo v pořadí třetím takovým setkáním a nás – jako jeho organizátory – velice potěšila účast lidí „z ulice“, tedy návštěvníků této kulturně-dobročinné akce, kteří se před čtením nezúčastnili bohoslužby, ale přišli takříkajíc sami od sebe. Zřejmě je přilákalo důležité téma v kombinaci s našimi vzácnými hosty. Tentokrát se s diváky o svůj profesionální projev a skvělou interpretační schopnost podělili herci Barbora Munzarová a Daniel Bambas. Podpořili tak snahy organizace Čas Robinsonů a představili plzeňským občanům stejnojmenný román, který stál u jejího zrodu, za což jim patří náš velký dík.

Bára a Dan byli několik let hereckými kolegy v Divadle na Vinohradech a momentálně spolu hrají ústřední dvojici v v hudební retro komedii Holka nebo kluk v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích.

Bára Munzarová se přiznala, že v rámci přípravy na čtení přečetla celou knihu za dva dny a spontánně ji přítomným divákům doporučila. Daniel četl „Robinsony pro Robinsony“ již podruhé, minulý rok byl hostem křtu této knihy.

Příští čtení proběhne v květnu v Liberci. Číst bude Barbora Poláková a Pavel Liška, který je Libereckým rodákem. Rádi vás uvidíme!